Logitech heeft een nieuwe gamingmuis en het ziet er ongelooflijk uit

Er is veel voor nodig om me enthousiast te maken over een gamingmuis, maar de nieuwe G309 van Logitech ziet er ongelooflijk uit. In tegenstelling tot de recente G Pro X 2 Superlight komt de G309 binnen voor een verstandiger $80, maar hij heeft nog steeds een aantal waanzinnige functies.

>>>

L23C4P70 voor Lenovo SB11M37548 5B11M37552

Het is niet bepaald een budgetmuis in de trant van de G305, maar Logitech biedt ontzettend veel voor minder dan $100. De muis zelf is draadloos, met ondersteuning voor zowel Bluetooth als Logitech ’s low-latency Lightspeed-verbinding, en het bedrijf beweert dat het 300 uur kan duren. Wat echter het meest opvalt, is Powerplay-ondersteuning.
Dit is de draadloze oplaadtechnologie van Logitech, maar voorafgaand aan de G309 was deze alleen beschikbaar op muizen ten noorden van $100, met als goedkoopste de G502 Lightspeed. De G309 is nu de goedkoopste manier om binnen te komen op het Powerplay-systeem, ervan uitgaande dat je het goed vindt om $120 te laten vallen op een Powerplay-muismat naast een muis van $80. Die combo is tenminste niet veel duurder dan zoiets als de Razer Viper V3 Pro.

>>>

L22D4PA2 voor Lenovo L22C4PA2 L22D4PA2


Je hoeft geen Powerplay-muismat te gebruiken, maar het maakt de G309 lichter. Net als andere budget-Logitech-muizen wordt de G309 gevoed door een enkele AA-batterij. Met een Powerplay-muismat kun je de batterij weggooien en de muis net naast de muismat laten draaien. Met de AA-batterij klokt de muis 86 gram in. Zonder dat is de muis slechts 68 gram, wat inbreuk maakt op competitief lichte gewichten.
Je zult de muis meestal met de Lightspeed-dongle willen gebruiken, wat volgens Logitech je 300 uur zal opleveren als je geen Powerplay gebruikt. Met Bluetooth, dat de muis ondersteunt via een schakelaar aan de onderkant, zegt Logitech dat de G309 600 uur meegaat. Dat is ongelooflijk en waarschijnlijk niet in de laatste plaats te wijten aan het ontbreken van RGB-verlichting op de muis.

Onder de motorkap gebruikt de G309 Logitech ’s Hero 25K en Lightforce mechanisch-optische schakelaars. De sensor is niet helemaal wat je zult vinden op een competitieve muis zoals de G Pro X 2 Superlight, maar voor iedereen behalve de meest competitieve gamers is de Hero 25K-sensor geweldig. Het is een redelijke afweging gezien hoeveel goedkoper de G309 wordt vergeleken met de high-end oogst van gamingmuizen van Razer, Corsair en Logitech zelf.

Het komt zelden voor dat budgetmuizen zich onderscheiden van de massa, maar de G309 richt zich op een goede plek met premiumfuncties tegen een meer betaalbare prijs. Je kunt de muis nu ophalen – ik zag hem in zowel wit als zwart op Amazon.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *