
Een thema kiezen in Google Slides
U kunt op elk moment in uw presentatie een thema kiezen. Maar als u er vanaf het begin een kiest, kunt u het algehele uiterlijk gemakkelijker visualiseren terwijl u uw elementen op de dia’s plaatst.
Stap 1: Wanneer u een lege presentatie opent in Google Slides, moet u de zijbalk Thema’s tegelijkertijd openen. Zo niet, selecteer gewoon een dia en kies Thema in de werkbalk bovenaan.
Stap 2: Je ziet meer dan 20-thema’s in de zijbalk. U kunt kiezen uit eenvoudige lichte of donkere, casual en kleurrijke, of elegante opties.
Selecteer degene die u wilt en u ziet dat uw diavoorstelling onmiddellijk wordt bijgewerkt met het nieuwe kleurenschema, lettertypen en ontwerp.
Stap 3: Gebruik de X rechtsboven in de zijbalk Thema’s om deze te sluiten.
Themakleuren wijzigen in Google Slides
Net als het selecteren van een thema, kunt u het kleurenschema van een presentatie op elk moment tijdens het bewerkingsproces aanpassen.
Stap 1: Kies een dia in uw presentatie, selecteer het tabblad Dia en kies Thema bewerken.
Stap 2: Je ziet dan de Theme Builder openen. Hiermee worden alle dia’s in het thema aan de linkerkant weergegeven, beginnend met de hoofddia bovenaan.
Optioneel kunt u bovenaan Naam wijzigen kiezen als u het thema een andere naam wilt geven.
Stap 3: Kies een dia om te beginnen. Houd er rekening mee dat wanneer u de kleuren wijzigt, deze op elke dia in dat thema worden gewijzigd.
Selecteer Kleuren in de werkbalk bovenaan.
Stap 4: Wanneer de zijbalk aan de rechterkant wordt weergegeven, opent u het vervolgkeuzevak Kies een themakleur.
Stap 5: Kies een van de themakleuren die u wilt wijzigen. U ziet opties zoals tekst en achtergrond, accent en koppeling.
Stap 6: U kunt vervolgens de hex code invoeren, het schaduwgereedschap gebruiken, de kleurschuifregelaar verplaatsen of een standaardkleur kiezen. U ziet uw wijziging onmiddellijk op de dia’s aan de linkerkant in de themabouwer.
Stap 7: Als u klaar bent met het wijzigen van alle gewenste kleuren, gebruikt u de X rechtsboven om de zijbalk te sluiten en vervolgens de X rechtsboven van de Theme Builder om deze ook te sluiten.
U gaat dan terug naar de normale weergave voor uw presentatie, waar u uw diavoorstelling kunt blijven bewerken.