Nothing leverde de Nothing Phone (3a) Lite aanvankelijk met gesponsorde app-aanbevelingen, vergrendelschermadvertenties onder de naam “Lock Glimpse” en vooraf geïnstalleerde bloatware. Na sterke kritiek van klanten stelde het bedrijf gebruikers in staat om een deel van de bloatware te verwijderen, maar de advertenties bleven aanwezig.

Die houding lijkt nu te veranderen. In een recente blogpost kondigde Nothing updates aan van zijn advertentiebeleid, waaruit blijkt dat advertentie-inkomsten het risico niet langer waard zijn om klanten van zich te vervreemden of de verkoop van apparaten te schaden. Deze wijzigingen worden via software-updates uitgerold naar alle ondersteunde smartphones.
Het meest opvallend is dat Meta App Installer, Meta App Manager en Meta Service nu volledig kunnen worden verwijderd in plaats van alleen uitgeschakeld. Gebruikers die echter een fabrieksreset uitvoeren, moeten deze apps daarna opnieuw handmatig verwijderen.
>>>Batterij NT01 4500mAh voor Nothing phone 1
Gesponsorde app-aanbevelingen op de Nothing Phone (a)-serie en CMF-smartphones worden eveneens optioneel, met de mogelijkheid om ze uit te schakelen in de systeeminstellingen. Wel blijven promotionele banners voor betaalde app-plaatsingen na de eerste installatie zichtbaar.
Wat betreft advertenties op het vergrendelscherm zegt Nothing dat “Lock Glimpse” volledig wordt verwijderd op alle modellen, met uitzondering van de Nothing Phone (3a) Lite. Het bedrijf voegt daaraan toe dat deze advertenties in de toekomst kunnen terugkeren zodra de functie voldoende is “verbeterd”.