Slechts een week na de release van iOS 18.3.2 is Apple gestopt met het ondertekenen van iOS 18.3.1, waardoor gebruikers die al hebben geüpdatet niet meer kunnen terugkeren naar de oudere versie.

Apple stopt routinematig met het ondertekenen van oudere iOS-versies om gebruikers op de nieuwste software te houden, die vaak cruciale beveiligingsupdates bevat. Hoewel dit helpt om apparaten te beschermen tegen exploits en aanvallen, betekent het ook dat gebruikers die bugs in de nieuwste update ervaren, geen eerdere versie meer kunnen installeren.
iOS 18.3.2, uitgebracht op 11 maart, verhelpt een WebKit-kwetsbaarheid waarmee schadelijke webinhoud de sandbox kon doorbreken—een ernstig beveiligingslek dat Apple bevestigde als actief misbruikt in zeer geavanceerde aanvallen op specifieke individuen.
Daarvoor loste iOS 18.3.1, uitgebracht op 10 februari, een exploit op waarmee aanvallers met fysieke toegang tot een iPhone of iPad de USB-beperkte modus konden uitschakelen—een beveiligingsfunctie die vereist dat een toegangscode wordt ingevoerd voordat het apparaat via USB wordt aangesloten.
Hoewel sommige gebruikers gefrustreerd kunnen zijn door Apple’s strikte downgradebeleid, zorgt het blijven op de nieuwste software ervoor dat ze beschermd blijven tegen beveiligingsbedreigingen en nieuwe exploits.